Centrální jednotky a příslušenství pro denní větrání

Centrální jednotky jsou klíčovým prvkem pro ovládání elektrického pohonu k automatickému otevírání a zavírání oken a světlíků. Umožňují efektivní a pohodlné řízení průtoku vzduchu v budovách. Takové elektrické ovládání oken umožňuje regulovat i více větracích skupin současně. Pro maximální pohodlí můžete centrální jednotku doplnit o dálkový ovladač. V této kategorii dále poskytujeme elektrické zámky vhodné na všechny typy oken pro denní i požární odvětrání. Doporučujeme automatické otvírače oken doplnit o detektor deště a větru, jeho senzor při zjištěním zmíněných vlivů počasí automaticky zareaguje a zabrání tak vniknutí vody nebo poškození oken.

centrální jednotka pohonu elektrického ovládání oken

Centrální jednotka LZ

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání pohonů oken a světlíků v systému denního větrání. Je dodávána ve třech variantách maximálního proudového odběru 2,5, 10, 24 a 30 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC až do šesti větracích skupin. Je dodávána v plastovém i v ocelovém krytu na povrch v různých rozměrech. Třída ochrany je IP 30 a IP 54. Barevné provedení je v šedé.

jednotka pro ovládání oken automatického větrání

Centrální jednotka VENT 3/6

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání pohonů oken a světlíků v systému denního větrání. Je dodávána ve třech variantách maximálního proudového odběru 3 A a 6 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC do jedné větrací skupiny. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch v různých rozměrech. Třída ochrany je IP 20. Barevné provedení je v bílé.

jednotka pro ovládání pohonů oken

Centrální jednotka VENT-61-AP

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání pohonů oken a světlíků v systému denního větrání. Maximální proudový odběr je 6 A. Lze na ní napojit pohony na 230 V AC v jedné větrací skupině. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch (š x v x h) 313 x 139 x 65 mm. Třída ochrany je IP 20. Barevné provedení je v bílé.

centální jednotka k ovládání automatického větrání oken

Centrální jednotka M-VENT-AP,S

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání pohonů oken a světlíků v systému denního větrání. Je modulární a je možné ji sestavit na míru. Je dodávána ve čtyřech variantách maximálního proudového odběru 5, 10, 20 a 40 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v libovolném množství větracích skupin. Varianta AP je dodávána v ocelovém krytu na povrch v různých rozměrech s třídou ochrany IP 20. Barevné provedení je v bílé. Varianta S je dodávána v ocelovém krytu na povrch v různých rozměrech s třídou ochrany IP 54. Barevné provedení je v šedé.

centrální jednotka k elektrickému otevírání oken

Centrální jednotka KH

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání pohonů oken a světlíků v systému denního větrání. Maximální proudový odběr je 4 A. Lze na ní napojit pohony na 230 V AC až do šesti větracích skupin. V případě potřeby je možné dodat ještě ve variantě s dálkovým ovladačem. Je dodávána v plastovém krytu na povrch (š x v x h) 240 x 190 x 120 mm. Třída ochrany je IP 43. Barevné provedení je v šedé.

centrální jednotka k elektrickému otevírání oken

Centrální jednotka KL

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání pohonů oken a světlíků v systému denního větrání. Maximální proudový odběr je 2 A, 4 A a 6 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC až do šesti větracích skupin. V případě potřeby je možné dodat ještě ve variantě s dálkovým ovladačem. Je dodávána v plastovém krytu na povrch (š x v x h) 240 x 190 x 120 mm. Třída ochrany je IP 43. Barevné provedení je v šedé.

jednotka pro automatický otvírač oken

Centrální jednotka CRM1

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání pohonů oken a světlíků v systému denního větrání. Maximální proudový odběr je 4 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v jedné větrací skupině. Je dodávána v plastovém krytu na povrch (š x v x h) 197 x 148 x 79 mm. Třída ochrany je IP 20. Barevné provedení je v šedé.

jednotka pro automatický otvírač oken

Centrální jednotka CRM2

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání pohonů oken a světlíků v systému denního větrání. Maximální proudový odběr je 7 A. Lze na ní napojit pohony na 230 V AC v jedné větrací skupině. Je dodávána v plastovém krytu na povrch (š x v x h) 197 x 148 x 79 mm. Třída ochrany je IP 20. Barevné provedení je v šedé.

elektrický zámek pro denní i požární odvětrání

Elektrický zámek FV1, FV3, FV4

Tento elektrický zámek je možné použít na všechny typy oken na denní i požární odvětrání. Umožňuje zvýšení přítlačného tlaku u vysokých a širokých okenních křídel a zajišťuje mechanické uzavření. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Lze napojit na tyto pohony: PL6, PL10, FTA 600 DF a FTA 600 GF. Třída ochrany je IP 32. Barevné provedení je v eloxové.

elektrický zámek k požárnímu odvětrání

Elektrický zámek PA-ZV-UNI

Tento elektrický zámek (nástupce verze ZVE-UNI) je možné použít na všechny typy oken na denní i požární odvětrání. Umožňuje zvýšení přítlačného tlaku u vysokých a širokých okenních křídel a zajišťuje mechanické uzavření. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Třída ochrany je IP 40. Barevné provedení je v eloxové.

elektrický zámek na odvětrání oken

Elektrický zámek OFV1

Tento elektrický zámek je vhodný především v případech, kdy jsou okna hodně vysoká či široká a také v případech, kdy na rámu není místo pro běžný zámek FV. Zámek lze použít na denní i požární odvětrání. Umožňuje uzamčení okenního kování, zámek OFV1 je tak v podstatě elektronická klika. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Třída ochrany je IP 32. Barevné provedení je v bílé.

seznor deště a větru k automatickému otevírání oken

Detektor vítr-déšť AM-100

Tento detektor větru a deště je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na síle větru a dešti pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300, EMB 8000 a LZ. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v černé.

senzor deště pro automatické otevírání oken

Detektor deště AM-210

Tento detektor deště je určen pro automatické ovládání pohonů signalizací deště pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300, EMB 8000 a LZ. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v černé.

senzor deště a větru pro elektrické otevírání oken

Detektor vítr-déšť WTS-892

Tento detektor větru a deště je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na síle větru a dešti pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3 AP, SHEV 6 AP, M-SHEV, VENT 3, VENT 6, VENT-61 AP a M-VENT. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v šedé.

senzor deště k automatickému otvírači oken

Detektor deště WS-890

Tento detektor deště je určen pro automatické ovládání pohonů signalizací deště pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3 AP, SHEV 6 AP, M-SHEV, VENT 3, VENT 6, VENT-61 AP a M-VENT. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v šedé.

Detektor deště pro elektrické otevírání oken

Detektor deště NRS1

Tento detektor deště je určen pro automatické ovládání pohonů signalizací deště pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: KH a KL. Barevné provedení je v šedé.

senzor větru pro automatické otevírání a zavírání oken

Detektor větru V1

Tento detektor větru je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na síle větru pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: KH a KL. Barevné provedení je v bílé.

senzor deště k automatickému větrání

Detektor deště RS

Tento detektor deště je určen pro automatické ovládání pohonů signalizací deště pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: CRM1 a CRM2. Barevné provedení je v šedé.

senzor větru pro automatické otevírání oken

Detektor větru WS

Tento detektor větru je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na síle větru pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: CRM1 a CRM2. Barevné provedení je v šedé.

žaluziový spínač pro elektrické otevírání oken

Větrací tlačítko žaluziové ABB

Toto větrací tlačítko je určeno pro ovládání pohonů pro účely denního větrání. Instaluje se buď na povrch nebo do zdi. Barevné provedení je v bílé.

spínač na klíč pro elektrické ovládání oken

Větrací tlačítko na klíč ST/UP

Toto větrací tlačítko je určeno pro ovládání pohonů pro účely denního větrání. Instaluje se do zdi. Barevné provedení je v bílé.

klíčový spínač pro elektrické ovládání oken

Větrací tlačítko na klíč SE

Toto větrací tlačítko je určeno pro ovládání pohonů pro účely denního větrání. Instaluje se na povrch. Barevné provedení je v černošedé.

termostat k automatickému větrání oken

Termostat TE

Tento termostat je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na vnitřní teplotě pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3 AP, SHEV 6 AP, M-SHEV, VENT 3, VENT 6, VENT-61 AP a M-VENT. Barevné provedení je v bílé.

hydrostat k elektrickému otevírání oken

Hydrostat HYG

Tento hydrostat je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na vnitřní vlhkosti pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3 AP, SHEV 6 AP, M-SHEV, VENT 3, VENT 6, VENT-61 AP a M-VENT. Barevné provedení je v bílé.