Ramenové otvírače pro požární odvětrání

Ramenové (pákové) otvírače na okna a světlíky pro požární odvětrání jsou navržené tak, aby poskytovaly spolehlivý provoz i za extrémních podmínek. V případě požáru zajistí automatické požární odvětrání chráněných únikových cest, odvedou ven okny kouř i zplodiny, tím umožní evakuaci osob bez komplikací. Zároveň poskytnou vhodné podmínky pro zásah IZS. Díky svému konstrukčnímu provedení umožní rychlé otevření křídel. Často bývají napojené na centrální požární systém budovy a aktivují se automaticky při detekci požáru.

pákový otvírač oken

Ramenový pohon FOLDING ARM² pro automatické větrání

Tento pohon je možné použít na všechny typy oken i na světlíky na denní i požární odvětrání. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Zdvih pohonu je 710mm nebo 530mm. Síla v tahu a tlaku je možná ve třech variantách 500, 800 a 1000N. Pohon automaticky obsahuje funkci synchro. Třída ochrany je IP 54. Barevné provedení je v eloxové.

pákový otvírač oken a dveří s otvíráním dovnitř

Ramenový pohon FTA 600 DF pro automatické větrání

Tento pohon je vhodný pro okna a dveře otvíravé dovnitř o velké úhly na denní i požární odvětrání. Hlavní předností je, že pohonu stačí minimální prostor v interiéru a pokud je okno umístěno ve špaletě, není nutné v ní zasekávat kapsu pro konzole. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Úhel otevření je 0 – 93º. Otevírací síla je 600N. Třída ochrany je IP 32. Barevné provedení je v eloxové.

pákový pohon otvírače oken a dveří pro otvírání dovnitř

Ramenový pohon FTA 600 GF pro automatické větrání

Tento pohon je vhodný pro okna a dveře otvíravé ven o velké úhly na denní i požární odvětrání. Hlavní předností je, že pohonu stačí minimální prostor v interiéru. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Úhel otevření je 0 – 93º. Otevírací síla je 600N. Třída ochrany je IP 32. Barevné provedení je v eloxové.

elektrický pohon dveří požárního odvětrání

Ramenový pohon dveřní FOLDING ARM²

Tento pohon je vhodný pro otvírání dveří při požárním odvětrání. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Úhel otevření je 125º. Síla v tlaku je 300N nebo 500N. Třída ochrany je IP 54. Barevné provedení je v eloxové.

elektrický pohon dveří pro chráněnou únikovou cestu

Ramenový pohon FTA 600 R (dveřní)

Tento pohon je vhodný pro otvírání dveří při požárním odvětrání pro přívod vzduchu nebo k otevření únikové cesty do volného prostranství. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Úhel otevření je 0 – 93º. Otevírací síla je 600N. Třída ochrany je IP 32. Barevné provedení je v eloxové.