Centrální jednotky a příslušenství pro požární odvětrání

Hlavní funkcí centrálních jednotek pro požární odvětrání je koordinace a řízení otevírání okenních křídel a světlíků v případě požáru. Tyto jednotky jsou obvykle propojené s detektory požáru a dalšími prvky požárního systému budovy. Díky tomu mohou být spuštěné automaticky ihned při detekci požáru. To umožní efektivní přirozené větrání CHÚC pro evakuaci osob a zároveň poskytne v budově optimální podmínky pro zásah hasičů. Minimalizujete škody na majetku. Centrální jednotky jsou konstruované tak, aby byly schopné bezchybného provozu i za extrémních podmínek. Obsahují záložní zdroj v případě výpadku elektřiny. V této kategorii nabízíme také elektrické zámky, detektory větru a deště, ovládací tlačítka a další příslušenství.

elektrický zámek pro denní i požární odvětrání

Elektrický zámek FV1, FV3, FV4

Tento elektrický zámek je možné použít na všechny typy oken na denní i požární odvětrání. Umožňuje zvýšení přítlačného tlaku u vysokých a širokých okenních křídel a zajišťuje mechanické uzavření. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Lze napojit na tyto pohony: PL6, PL10, FTA 600 DF a FTA 600 GF. Třída ochrany je IP 32. Barevné provedení je v eloxové.

elektrický zámek k požárnímu odvětrání

Elektrický zámek PA-ZV-UNI

Tento elektrický zámek (nástupce verze ZVE-UNI) je možné použít na všechny typy oken na denní i požární odvětrání. Umožňuje zvýšení přítlačného tlaku u vysokých a širokých okenních křídel a zajišťuje mechanické uzavření. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Třída ochrany je IP 40. Barevné provedení je v eloxové.

elektrický zámek na odvětrání oken

Elektrický zámek OFV1

Tento elektrický zámek je vhodný především v případech, kdy jsou okna hodně vysoká či široká a také v případech, kdy na rámu není místo pro běžný zámek FV. Zámek lze použít na denní i požární odvětrání. Umožňuje uzamčení okenního kování, zámek OFV1 je tak v podstatě elektronická klika. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Třída ochrany je IP 32. Barevné provedení je v bílé.

seznor deště a větru k automatickému otevírání oken

Detektor vítr-déšť AM-100

Tento detektor větru a deště je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na síle větru a dešti pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300, EMB 8000 a LZ. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v černé.

senzor deště a větru pro elektrické otevírání oken

Detektor vítr-déšť WTS-892

Tento detektor větru a deště je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na síle větru a dešti pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3 AP, SHEV 6 AP, M-SHEV, VENT 3, VENT 6, VENT-61 AP a M-VENT. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v šedé.

senzor deště k automatickému otvírači oken

Detektor deště WS-890

Tento detektor deště je určen pro automatické ovládání pohonů signalizací deště pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3 AP, SHEV 6 AP, M-SHEV, VENT 3, VENT 6, VENT-61 AP a M-VENT. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v šedé.

žaluziový spínač pro elektrické otevírání oken

Větrací tlačítko žaluziové ABB

Toto větrací tlačítko je určeno pro ovládání pohonů pro účely denního větrání. Instaluje se buď na povrch nebo do zdi. Barevné provedení je v bílé.

klíčový spínač pro elektrické ovládání oken

Větrací tlačítko na klíč SE

Toto větrací tlačítko je určeno pro ovládání pohonů pro účely denního větrání. Instaluje se na povrch. Barevné provedení je v černošedé.

termostat k automatickému větrání oken

Termostat TE

Tento termostat je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na vnitřní teplotě pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3 AP, SHEV 6 AP, M-SHEV, VENT 3, VENT 6, VENT-61 AP a M-VENT. Barevné provedení je v bílé.

hydrostat k elektrickému otevírání oken

Hydrostat HYG

Tento hydrostat je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na vnitřní vlhkosti pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3 AP, SHEV 6 AP, M-SHEV, VENT 3, VENT 6, VENT-61 AP a M-VENT. Barevné provedení je v bílé.

centrální jednotka a požární tlačítko pro ovládání pohonu oken pro požární odvětrání

Centrální jednotka EMB 7300

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání a zálohování pohonů oken, dveří a světlíků v systému požárního odvětrání s možností denního větrání. Obsahuje záložní zdroj na 72 hodin. Je dodávána ve čtyřech variantách maximálního proudového odběru 2,5, 5, 10 a 20 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v jedné požární a v max. dvou větracích skupinách. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch v různých rozměrech. Třída ochrany je IP 30 a IP 54. Barevné provedení je v šedé.

jednotka ovládání pohonu oken na míru

Centrální jednotka EMB 8000

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání a zálohování pohonů oken, dveří a světlíků v systému požárního odvětrání s možností denního větrání. Je modulární a je možné ji sestavit na míru. Obsahuje záložní zdroj na 72 hodin. Je dodávána v pěti variantách maximálního proudového odběru 5, 10, 24, 48 a 72 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v libovolném množství požárních i větracích skupin. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch v různých rozměrech. Třída ochrany je IP 54.

jednotka ovládání pohonu oken

Centrální jednotka SHEV 3 AP

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání a zálohování pohonů oken, dveří a světlíků v systému požárního odvětrání s možností denního větrání. Obsahuje záložní zdroj na 72 hodin. Maximální proudový odběr je 3 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v jedné požární i větrací skupině. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch (š x v x h) 320 x 300 x 85 mm. Třída ochrany je IP 20. Barevné provedení je v bílé.

jednotka pro ovládání pohonů oken, dveří a světlíků požárního odvětrání

Centrální jednotka SHEV 6 AP

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání a zálohování pohonů oken, dveří a světlíků v systému požárního odvětrání s možností denního větrání. Obsahuje záložní zdroj na 72 hodin. Maximální proudový odběr je 6 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v jedné požární i větrací skupině. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch (š x v x h) 301 x 444 x 85 mm. Třída ochrany je IP 20. Barevné provedení je v bílé.

centrální jednotka pro požární větrání

Centrální jednotka M-SHEV

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání a zálohování pohonů oken, dveří a světlíků v systému požárního odvětrání s možností denního větrání. Je modulární a je možné ji sestavit na míru. Obsahuje záložní zdroj na 72 hodin. Je dodávána ve čtyřech variantách maximálního proudového odběru 10, 24, 48 a 72 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v libovolném množství požárních i větracích skupin. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch v různých rozměrech. Třída ochrany je IP 54. Barevné provedení je v šedé.

požární tlačítko k požárnímu odvětrání

Hlavní požární tlačítko HSE

Toto požární tlačítko je určeno k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300 a EMB 8000. Obsahuje tři LED diody a tlačítko s funkcí „reset“. Instaluje se na povrch. Je možné si vybrat z pěti barevných provedení: oranžová, červená, žlutá, modrá a šedá.

požární tlačítko

Vedlejší požární tlačítko HSE N

Toto požární tlačítko je určeno k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300 a EMB 8000. Obsahuje jednu LED diodu. Instaluje se na povrch. Je možné si vybrat z pěti barevných provedení: oranžová, červená, žlutá, modrá a šedá.

hlavní požární tlačítko pro požární větrání

Hlavní požární tlačítko HE 082

Toto požární tlačítko je určeno k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3 AP, SHEV 6 AP, M-SHEV. Obsahuje tři LED diody a tlačítko s funkcí „reset“. Instaluje se na povrch. Je možné si vybrat ze čtyř barevných provedení: oranžová, žlutá, modrá a šedá.

požární tlačítko

Vedlejší požární tlačítko HE 081

Toto požární tlačítko je určeno k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3 AP, SHEV 6 AP, M-SHEV. Obsahuje jednu LED diodu a tlačítko s funkcí „reset“. Instaluje se na povrch. Je možné si vybrat ze čtyř barevných provedení: oranžová, žlutá, modrá a šedá.

vedlejší požární tlačítko

Vedlejší požární tlačítko GW 42

Toto požární tlačítko je určeno k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání. Instaluje se na povrch. Barevné provedení je v červené.

optický detektor kouře ke spuštění požárního odvětrání

Optický detektor kouře AM-320

Tento detektor kouře je určen k automatickému spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300 a EMB 8000. Instaluje se na povrch. Barevné provedení je v bílé.

detektor kouře

Optický detektor kouře RM-3000

Tento detektor kouře je určen k automatickému spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3 AP, SHEV 6 AP, M-SHEV. Instaluje se na povrch. Barevné provedení je v bílé.

detektor deště k ovládnání pohonu oken denního větrání

Detektor deště AM-210

Tento detektor deště je určen pro automatické ovládání pohonů signalizací deště pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300, EMB 8000 a LZ. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v černé.

větrací spínač na klíč

Větrací tlačítko na klíč ST/UP

Toto větrací tlačítko je určeno pro ovládání pohonů pro účely denního větrání. Instaluje se do zdi. Barevné provedení je v bílé.