Centrální jednotky a příslušenství

1. Centrální jednotky

Centrální jednotka EMB 7300

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání a zálohování pohonů oken, dveří a světlíků v systému požárního odvětrání s možností denního větrání. Obsahuje záložní zdroj na 72 hodin. Je dodávána ve čtyřech variantách maximálního proudového odběru 2,5, 5, 10 a 20 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v jedné požární a v max. dvou větracích skupinách. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch v různých rozměrech. Třída ochrany je IP 30 a IP 54. Barevné provedení je v šedé.

Centrální jednotka EMB 8000

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání a zálohování pohonů oken, dveří a světlíků v systému požárního odvětrání s možností denního větrání. Je modulární a je možné ji sestavit na míru. Obsahuje záložní zdroj na 72 hodin. Je dodávána v pěti variantách maximálního proudového odběru 5, 10, 24, 48 a 72 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v libovolném množství požárních i větracích skupin. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch v různých rozměrech. Třída ochrany je IP 54.

Centrální jednotka SHEV 3 AP

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání a zálohování pohonů oken, dveří a světlíků v systému požárního odvětrání s možností denního větrání. Obsahuje záložní zdroj na 72 hodin. Maximální proudový odběr je 3 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v jedné požární i větrací skupině. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch (š x v x h) 320 x 300 x 85 mm. Třída ochrany je IP 20. Barevné provedení je v bílé.

Centrální jednotka SHEV 6 AP

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání a zálohování pohonů oken, dveří a světlíků v systému požárního odvětrání s možností denního větrání. Obsahuje záložní zdroj na 72 hodin. Maximální proudový odběr je 6 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v jedné požární i větrací skupině. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch (š x v x h) 301 x 444 x 85 mm. Třída ochrany je IP 20. Barevné provedení je v bílé.

Centrální jednotka ESM

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání a zálohování pohonů oken, dveří a světlíků v systému požárního odvětrání s možností denního větrání. Je modulární a je možné ji sestavit na míru. Obsahuje záložní zdroj na 72 hodin. Je dodávána ve čtyřech variantách maximálního proudového odběru 10, 24, 48 a 72 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v libovolném množství požárních i větracích skupin. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch v různých rozměrech. Třída ochrany je IP 54.

Centrální jednotka ESM-10/1-1 RDA

Tato centrální jednotka je určena pro ovládání a zálohování pohonů oken a světlíků v systému požárního odvětrání „přetlakové“ s možností denního větrání. K centrální jednotce je ještě dodáván senzor tlaku DDS-10/50. Obsahuje záložní zdroj na 72 hodin. Maximální proudový odběr je 10 A. Lze na ní napojit pohony na 24 V DC v jedné požární i větrací skupině. Je dodávána v ocelovém krytu na povrch (š x v x h) 400 x 600 x 200 mm. Třída ochrany je IP 54. Barevné provedení je v šedé.

2. Příslušenství

Hlavní požární tlačítko HSE

Toto požární tlačítko je určeno k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300 a EMB 8000. Obsahuje tři LED diody a tlačítko s funkcí „reset“. Instaluje se na povrch. Je možné si vybrat z pěti barevných provedení: oranžová, červená, žlutá, modrá a šedá.

Vedlejší požární tlačítko HSE N

Toto požární tlačítko je určeno k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300 a EMB 8000. Obsahuje jednu LED diodu. Instaluje se na povrch. Je možné si vybrat z pěti barevných provedení: oranžová, červená, žlutá, modrá a šedá.

Hlavní požární tlačítko HE 082

Toto požární tlačítko je určeno k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3, SHEV 6 a ESM. Obsahuje tři LED diody a tlačítko s funkcí „reset“. Instaluje se na povrch. Je možné si vybrat ze čtyř barevných provedení: oranžová, žlutá, modrá a šedá.

Vedlejší požární tlačítko HE 081

Toto požární tlačítko je určeno k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3, SHEV 6 a ESM. Obsahuje jednu LED diodu a tlačítko s funkcí „reset“. Instaluje se na povrch. Je možné si vybrat ze čtyř barevných provedení: oranžová, žlutá, modrá a šedá.

Vedlejší požární tlačítko GW 42

Toto požární tlačítko je určeno k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání.  Instaluje se na povrch. Barevné provedení je v červené.

Optický detektor kouře AM-520

Tento detektor kouře je určen k automatickému spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300 a EMB 8000. Instaluje se na povrch. Barevné provedení je v bílé.

Optický detektor kouře RM-3000

Tento detektor kouře je určen k automatickému spuštění systému požárního odvětrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3, SHEV 6 a ESM. Instaluje se na povrch. Barevné provedení je v bílé.

Elektrický zámek ZVE-UNI

Tento elektrický zámek je možné použít na všechny typy oken na denní i požární odvětrání. Umožňuje zvýšení přítlačného tlaku u vysokých a širokých okenních křídel a zajišťuje mechanické uzavření. Vyrábí se v napětí 24 V DC. Třída ochrany je IP 40. Barevné provedení

Větrací tlačítko žaluziové ABB

Toto větrací tlačítko je určeno pro ovládání pohonů pro účely denního větrání. Instaluje se buď na povrch nebo do zdi. Barevné provedení je v bílé.

Větrací tlačítko na klíč SE

Toto větrací tlačítko je určeno pro ovládání pohonů pro účely denního větrání. Instaluje se na povrch. Barevné provedení je v černošedé.

Větrací tlačítko na klíč ST/UP

Toto větrací tlačítko je určeno pro ovládání pohonů pro účely denního větrání. Instaluje se do zdi. Barevné provedení je v bílé.

Detektor vítr-déšť AM-100

Tento detektor větru a deště je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na síle větru a dešti pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300, EMB 8000 a LZ. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v černé.

Detektor deště AM-210

Tento detektor deště je určen pro automatické ovládání pohonů signalizací deště pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: EMB 7300, EMB 8000 a LZ. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v černé.

Detektor vítr-déšť WTS-892

Tento detektor větru a deště je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na síle větru a dešti pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3, SHEV 6, ESM, VENT 3, VENT 6, VENT-61 a LZM. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v šedé.

Detektor deště WS-890

Tento detektor deště je určen pro automatické ovládání pohonů signalizací deště pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3, SHEV 6, ESM, VENT 3, VENT 6, VENT-61 a LZM. Třída ochrany je IP 65. Barevné provedení je v šedé.

Termostat TE

Tento termostat je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na vnitřní teplotě pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3, SHEV 6, ESM, VENT 3, VENT 6, VENT-61 a LZM. Barevné provedení je v bílé.

Hydrostat HYG

Tento hydrostat je určen pro automatické ovládání pohonů v závislosti na vnitřní vlhkosti pro účely denního větrání. Lze napojit pouze na tyto centrální jednotky: SHEV 3, SHEV 6, ESM, VENT 3, VENT 6, VENT-61 a LZM. Barevné provedení je v bílé.