Mechanické otvírače pro denní větrání

Mechanické otvírače oken umožňují manuální ovládání okenních křídel i světlíků pro pohodlné otevírání k větrání a následnému zavření. Díky nim můžete snadno manipulovat i s okny umístěnými na střeše nebo jinak obtížně dostupnými. Tyto ruční otvírače oken se skládají z komplexního mechanismu, obvykle řízeného kličkou, která ovládá lanovod nebo spirálový kabel, ten vede až k otvírači. Tyto mechanické otvírače dále dělíme na zámkové (pro sklopná okna, která sama odpadávají) a řetězové (pro všechny typy oken).

zámkový otvírač oken vhodný pro otevírání oken ve výšce

Zámkový otvírač pro denní větrání

Je určen pro mechanické ovládání dovnitř sklopných oken pomocí kličky. Převod z kličky k zámkovému otvírači zajišťuje lanko nebo spirálový kabel vedený v ocelové trubce potažené PVC. Zámkový otvírač má malou tlačnou sílu – okno musí samo odpadávat. Libovolně nastavitelný zdvih. Dodává se ve třech barvách bílá, šedá a černá.

řetězový otvírač oken

Řetězový otvírač pro denní větrání

Je určen pro mechanické ovládání oken se závěsem nahoře i dole pomocí kličky. Převod z kličky k řetězovému otvírači zajišťuje spirálový kabel vedený v ocelové trubce potažené PVC. Řetězový otvírač má tlačnou sílu – rozdíl oproti zámkovému. Libovolně nastavitelný zdvih do 250 nebo 380 mm (dle typu). Dodává se ve třech barvách bílá, šedá a černá.

teleskopické vřeteno na ovládací tyč pro otevírání oken

Teleskopické vřeteno pro denní větrání

Je určeno pro mechanické otevírání střešních oken a světlíků pomocí nasazovací kliky. Maximální zdvih 310 mm.  Nosnost až 200 kg. Různé délky klik – 1500, 2000, 2500, 3000 mm.