Osazení pohonu s elektrickým zámkem ve výrobě oken

V březnu 2022 jsme instalovali systém automatického otvírače pro okno v průmyslové výrobě oken. Pro tuto realizaci jsme zvolili ramenové pohony FTA600 DF. Tyto pohony jsou ideální pro okna a dveře otvíravé dovnitř. Umožňují otevření v širokém úhlu pro denní i požární větrání. Jejich klíčovou vlastností je minimální potřebný prostor v interiéru, což je zvláště výhodné při otevírání oken umístěných ve špaletě – není proto nutné vyřezávat kapsu pro konzole. Pohon pracuje s napětím 24 V DC a má rozsah otevření od 0 do 93 stupňů. Síla otevírání dosahuje 600 N a má ochrannou třídu IP32.

Součástí křídla je elektrický zámek pro zavírání oken FV4-R. Ten umožňuje zvýšení přítlačného tlaku při zavírání u vysokých a širokých okenních křídel. Zajišťuje také pevné mechanické uzavření. Pro ochranu před přetížením je u zámku FV4 k dispozici modul M-COM.

Toto technické řešení větrání poskytuje efektivní a spolehlivý mechanismus pro otevírání a zavírání oken s minimálním prostorovým nárokem. Díky tomu je dosaženo optimálního větrání a zvýšení požární bezpečnosti.

Datum realizace: březen 2022
Místo realizace: