Systém pro přívod vzduchu ZOTK

Monkeys Gym je moderní dětská tělocvična v obchodním centru Westfield Chodov. V roce 2023 jsme pro ni dodali a namontovali systém přívodu vzduchu ZOTK (Zařízení pro odvod kouře a tepla). Tato moderní technologie se obvykle využívá tam, kde z technických důvodů není možné zajistit přirozené větrání. Přináší zlepšenou kvalitu vzduchu a tím přispívá k většímu uživatelskému pohodlí všech návštěvníků této tělocvičny.

Systém ZOTK jsme navrhli tak, aby optimalizoval proudění vzduchu v prostoru. Vytváří příjemné a zdravé prostředí pro sportovní aktivity. Jeho instalace je zároveň významným aktivním požárně bezpečnostním zařízením. Jeho úkolem je v případě vzniklého požáru odvádět kouř (zplodiny hoření) a teplo. Díky tomu dochází k výraznému zlepšení podmínek při evakuaci osob i pro zásah jednotek požární ochrany (například v podobě lepší viditelnosti).

Pro vstupní dveře jsme instalovali dveřní ramenové otvírače pro požární odvětrání FTA600 R. Tento systém ramenového pohonu umožňuje pohodlný vstup i odchod. Jde o důležitý komponent, který přidává do zařízení moderní a funkční prvek zvyšující uživatelský komfort.

Instalace moderních technologií jako jsou systém ZOTK a dveřní otvírače FTA600 R v obchodní jednotce Monkeys Gym potvrzuje důležitý krok směrem k inovativnímu, pohodlnému a bezpečnému prostředí pro sportovní aktivity.

Můžeme říci, že modernizace technického zajištění dětského tréninkového centra Monkeys Gym v obchodním centru Westfield Chodov přináší důležité vylepšení tělocvičny a optimální podmínky pro cvičení těch nejmenších.

Datum realizace: duben 2023
Místo realizace: Praha 4